Strona główna Poradniki erotyczne Jaka jest rola partnerów w małżeństwie?

Jaka jest rola partnerów w małżeństwie?

726

Otóż dzisiejszy obraz małżeństwa stał się bardzo zaburzony oraz tak naprawdę nikt nie wie jeszcze, jak ostatecznie on będzie wyglądał, z racji tego że przechodzimy właśnie ogromną transformację społeczną. Jaka więc teraz jest rola partnerów w małżeństwie?

Kobiety coraz bardziej starają się zajmować pozycje mężczyzn

Wielu z nas słyszało zdanie ,,wiadomo, że to ona nosi spodnie w tym związku”. Co dodatkowo jest dość przerażające, to kobiety starają się być coraz bardziej męskie, niektóre wręcz chcą ,,dorównać mężczyzną” co często odbija się na obraz rodzinny. Niewiele z nich ma teraz ochotę na to aby zostać matką, która zajmuje się domowym ogniskiem. Wiele z nich chce realizować się w ,,karierze” oraz zostać kimś, kto przynosi sukcesy.

Zapominają często o tym jednak, że po raz kolejny przychodzą tylko ,,na gotowe” oraz podczas wejścia na rynek pracy oczekują tylko najlepszego, podczas gdy one nie wnoszą zbyt wiele do swojego miejsca pracy. Sytuacja społeczna stała się na tyle niestabilna, że kobiety walczą teraz o to, aby mieć większe prawa od mężczyzn. W myśl zasady ,,daj palec, a odgryzie całą rękę” niestety ale to dzieje się na naszych oczach. Prawdopodobnie dzięki temu zmierzamy ku socjalnej zagładzie, z racji tego że taki system po prostu nie ma prawa działać.

Od mężczyzn oczekuje się teraz zbyt wiele

Może zabrzmi to staroświecko, jednakże w dawnych czasach role wyglądały mniej więcej tak, że kobieta zajmowała się dziećmi oraz domem, podczas gdy mężczyzna chodził do pracy i dostarczał środki do życia dla domowników. Ten system naturalnie był dobry, ale miał też swoje wady. Teraz od małżonka często oczekuje się nie tylko dostarczania środków do życia, ale również zajmowania się domem, podczas gdy coraz więcej kobiet ma ochotę tylko ,,leżeć i pachnieć” co jest tak naprawdę nie do zaakceptowania dla większości mężczyzn.

Ekonomia nie została jeszcze do końca naprawiona po czasach PRL – pojawił się kolejny kryzys – wielu pracuje po godzinach aby tylko utrzymać swoją rodzinę, a oczekuje się od nich jeszcze więcej, więc nic dziwnego że wielu nie wytrzymuje i porzuca swoje rodziny.

W końcu lepiej jest żyć w mieszkaniu samemu, wracając po pracy wypić piwo i pooglądać pornole, aniżeli użerać się z kimś, kto nic nie robi, prawda?

Kobiety stały się niepewnym elementem małżeństwa

Może i zabrzmi to jednostronnie, ale faceci są przystosowani od początku dziejów do tego, aby znosić trudy zdobywania pożywienia, podczas gdy kobiety były do tego, aby objąć dom swoją opieką. Ten system działał do ostatnich lat, gdzie teraz przechodzimy transformację społeczną, co jest dość niepokojącą sprawą, ponieważ zmienianie obrządku, który stanowił normalność przez dziesiątki tysiące lat może skończyć się katastrofą społeczną. Na ten moment ciężko jest powiedzieć, co z tego wyjdzie, jednakże jedno jest pewne – nie wróży to nic dobrego dla naszego społeczeństwa.

źródło: blog erotyczny