Strona główna Artykuły o seksie Korki analne – czy to wciąż temat tabu?

Korki analne – czy to wciąż temat tabu?

1365

Korki analne na pewno nie są jednymi z najpopularniejszych gadżetów erotycznych. Niemniej jednak, coraz więcej osób decyduje się na ich zakup. Można dość jednoznacznie stwierdzić, że seks analny przestaje być już tematem tabu. Niektórzy jednak nadal boją się korzystać z zabawek, które mogą urozmaicić zbliżenia analne. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się czegoś na ich temat. Wówczas będziemy mogli zdecydować, czy chcemy zdecydować się na kupno korków analnych, czy też nie. 

Dlaczego niektórzy obawiają się korzystać z korków analnych?

Korki analne mogą wzbudzać mieszane uczucia. Dość sceptycznie podchodzą do nich osoby, które miały negatywne doświadczenia związane z seksem analnym bądź też nie miały ich wcale. Warto zastanowić się nad tym, z czego właściwie wynika nasza niechęć do zbliżeń analnych. Być może obawiamy się tego, że nie zostanie zachowana odpowiednia higiena podczas stosunku? Na szczęście, można o nią zadbać w stosunkowo łatwy sposób. Na początku dobrze byłoby oswoić się z klasycznym seksem analnym, a dopiero później zdecydować się na korzystanie z gadżetów takich jak wspomniane już korki analne. Do niczego się jednak nie zmuszajmy. Jeżeli czujemy, że ten rodzaj seksu nie jest dla nas, pozostańmy przy klasycznych zbliżeniach. 

Jakie są zalety korków analnych?

Korki lub koraliki analne, określane także mianem zatyczek analnych można nabyć w większości sklepów erotycznych. Ich podstawowym zadaniem jest zwiększanie satysfakcji czerpanej ze stosunku seksualnego. Dzięki korkom analnym możliwe staje się osiągnięcie większej ilości orgazmów. Ze względu na odpowiednią długość i stożkowaty kształt, zatyczki analne są bardzo bezpieczne. Nie należy więc obawiać się uszkodzenia odbytu. Ważne jest jednak to, aby zadbać o odpowiedni poślizg podczas stosunku. Konieczny może więc okazać się zakup lubrykantu . Można zdecydować się na naturalny środek nawilżający na bazie wody. Dzięki niemu na pewno nie dojdzie do podrażnień ani do uczuleń. Pamiętajmy bowiem o tym, że okolice odbytu są wyjątkowo wrażliwe.