Strona główna Poradniki erotyczne Najlepsze sposoby na zabezpieczanie się przed ciążą

Najlepsze sposoby na zabezpieczanie się przed ciążą

706

Antykoncepcja jest bardzo ważnym wynalazkiem w dziejach ludzkości, ponieważ bez tego ludzie nie mogliby uprawiać bezpiecznego seksu. Jakie są więc najpopularniejsze sposoby na to, aby zabezpieczyć się przed ciążą? O tym dowiesz się już za chwilę!

Najlepsze sposoby na zabezpieczanie się przed ciążą

Prezerwatywy

Prezerwatywy mogą nie tylko zapobiegać niechcianej ciąży, ale także zapobiegać chorobom przenoszonym drogą płciową. Niestety to rozwiązanie ma też wady. Wybór niewłaściwej prezerwatywy może zmniejszyć pozytywne emocje partnera – co gorsza, używanie prezerwatyw podczas stosunku może być bardziej bolesne lub nieprzyjemne. Dlatego też warto wybrać odpowiednią prezerwatywę do penisa partnera, z racji tego, że odpowiednia antykoncepcja może pomóc zapobiegać nie tylko chorobom, ale również i uprzyjemnić seks.

Jednym z najłatwiejszych sposobów jest kupowanie rzeczy o różnych rozmiarach od różnych producentów, a następnie wybieranie produktów, które pasują do natury. Kolejną zaletą używania prezerwatyw jest to, że przykładowo seks w prezerwatywie oprócz bezpieczeństwa robi też mniej bałaganu, chociaż z drugiej strony kupowanie prezerwatyw wyłącznie w celu robienia mniejszego bałaganu jest stratą pieniędzy.

Błona dopochwowa

W przypadku tej metody na bezpieczny seks, błona dopochwowa przypomina kopułę z dodatkowym pierścieniem na krawędzi. Należy go wprowadzić do pochwy 24 godziny przed penetracją. Jego celem jest fizyczne zapobieganie przedostawaniu się plemników do macicy. Przy prawidłowym stosowaniu ze środkami plemnikobójczymi skuteczność membrany może sięgać nawet 96%.

Tabletki antykoncepcyjne

Są bardzo skuteczne, ale wadą jest rozbicie równowagi hormonalnej w organizmie kobiety. Mają wiele skutków ubocznych, takich jak wahania masy ciała, problemy dermatologiczne i wiele innych problemów zdrowotnych i psychicznych (w ekstremalnych przypadkach może to nawet doprowadzić do rozpadu związku). Nie wspominając już o tym, że jeśli kobieta decyduje się zajść w ciążę po pewnym czasie, zwykle musi przerwać przyjmowanie pigułki i dwa razy dłużej czekać, aby usunąć jej działanie z organizmu. Hormony, skutki uboczne przyjmowania leków są poważniejsze niż wyżej wymienione skutki uboczne, nie wspominając o ogólnych problemach z płodnością.

Zamrożenie jajników

Jest to tymczasowa metoda na zamrożenie produkcji jajeczek w jajnikach – zwykle jest to metoda bardzo skuteczna, ale trudno przewidzieć, kiedy kobieta wróci do normalnego cyklu, dlatego zaleca się powtarzać ten zabieg co kilka miesięcy, naturalnie to zależy tylko od kobiety, czy będzie chciała go powtórzyć.