Strona główna Artykuły o seksie Zalety bycia zakochanym

Zalety bycia zakochanym

909

Bycie zakochanym wydaje się nam czymś pięknym, z racji tego że nasz organizm dosłownie karmi nas związkami chemicznymi powodującymi szczęście, tylko po to aby tym bardziej zachęcić nas do płodzenia dzieci. Jednakże czy zakochanie oprócz endorfin ma jakieś inne zalety?

Zalety bycia zakochanym

Lepszy humor

Mając świadomość tego, że ktoś na tym złym świecie nas kocha potrafi zdziałać naprawdę wiele. Kiedy byliśmy samotni, czasami nawet nie mieliśmy zapewne komu o tym powiedzieć, z racji tego że zapewne nie czuliśmy się na tyle bliscy z tymi ludźmi, aby powiedzieć im co nam na sercu leży. Jeśli jednak posiadamy drugą połówkę, to na pewno jesteśmy w stanie zwierzyć jej się z naszych problemów oraz udręk życiowych. Wreszcie możemy powiedzieć sobie ,,kocham ją/jego” – co sprawia że nasz dzień, nieważne jak ciężki, staje się automatycznie lepszy. Oczywiście to uczucie czasami może być nieodwzajemnione, ale to zależy głównie od ,,chemii” w naszej głowie – ile czasu nam zajmie zrozumienie tego.

Wsparcie

Niektórzy ludzie są w stanie żyć samemu do końca swoich dni, jednakże inne nie są w stanie przetrwać nawet roku bez partnera. No ale do rzeczy, posiadanie partnera pozwala nam na osiąganie trudniejszych rzeczy, których normalnie nie osiągnęlibyśmy sami, ponieważ wystarczy sobie w duszy powiedzieć ,,robię to dla niej/niego” – od razu zadanie staje się łatwiejsze, czyż nie? Przy zauroczeniu nasz organizm uwalnia ogromne ilości endorfin za każdym razem kiedy tylko nawet pomyślimy o naszym obiekcie zakochania. A naturalnie – im więcej tej chemii w naszym systemie, tym więcej możemy zrobić – bo jako osoba ,,szczęśliwa” jesteśmy w stanie zrobić rzeczy, których normalnie byśmy się nie podjęli, jeśli bylibyśmy smutni, nieprawdaż? Dodatkowo, będąc zakochanym a przez to szczęśliwym, nasz układ odpornościowy staje się silniejszy, przez co jesteśmy o wiele mniej podatni na zachorowania.

Seks

Uprawianie seksu a następnie orgazm – czyli uwolnienie endorfin, to ,,naturalny” narkotyk, (od którego również możemy się uzależnić!). Lecz wracając do tematu, natura zaprogramowała nas w ten sposób, że jesteśmy w stanie osiągnąć ogromną przyjemność, przy kochaniu się z osobą którą naprawdę darzymy wyjątkowym uczuciem.